Як правильно розставити меблі?
Як правильно розставити меблі?

Щоб ваше житло було комфортне та функціональне потрібно правильно розмістити меблі в кімнатах, що не завжди легко. Незалежно від того, чи великі у вас кімнати чи маленькі, правильне розміщення меблів зробить їх приємнішими і допоможе максимально ефективно використовувати простір. Ось деякі поради.

Вітальня

При розміщенні меблів у вітальні обов’язково залиште місце для руху. Якщо у вітальні є камін чи електрокамін, розташуйте ключові меблі для сидіння поруч з ним обличчям один до одного. Приставте стільці, щоб збалансувати візуальну вагу дивана та збільшити кількість сидячих місць. Якщо у вас немає вільних стін та камін по центру, розташуйте меблі для сидіння у центрі кімнати. Поставте стільці та диван обличчям один до одного. Покладіть поряд килимок та поставте журнальний столик. По периметру кімнати поставте додаткові крісла та шафи. Для комфортного спілкування розставляйте місця на відстані не більше 2 м. один від одного. У великій вітальні за допомогою меблів створіть зручні острівки. Щоб створити окрему зону для відпочинку та спілкування розташуйте два дивани в центрі кімнати та поставте поряд групу стільців та тумбочок.

Один із секретів того, як навчитися розставляти меблі, полягає в тому, щоб залишити достатньо місця між предметами. Залиште 75 см. між меблями, де потрібно ходити та 35-45 см. між журнальним столиком і диваном, щоб напої були в межах досяжності. Це правило, як і раніше, застосовується при плануванні розміщення меблів у великій вітальні, тому що, якщо предмет меблів знаходиться занадто далеко, може здатися, що він безцільно стоїть в кімнаті.

Ключ до гарного розміщення меблів полягає в деталях, таких як тумбочки, журнальні і кавові столики. При виборі журнального столика враховуйте розмір кімнати та розміщення меблів. Використовуйте круглі столи як приставні столики між стільцями та диванами.

Ключовий фактор у загальному настрої вашої кімнати – освітлення. Воно відіграє велику роль при плануванні розміщення меблів у вітальні. Розташуйте меблі у вітальні поруч із джерелами світла, щоб забезпечити достатню освітленість для читання, спілкувння. Поліпшіть освітлення, встановивши додаткові електричні розетки.

Вирішуючи, як розставити меблі в вітальні з телевізором, віддавайте перевагу зручності та доступності. Розмістіть телевізор так, щоб на екран не потрапляло сонячне світло. Стандартна відстань між телевізором та місцем для сидіння становить 2-3,5 м, а найкращий кут огляду – не більше 30 градусів.

Спальня

Плануючи розміщення меблів у спальні, враховуйте розмір вашого ліжка. Залиште принаймні 60-70 см. з кожного боку від нього, а від дверей не менше 90 см. При облаштуванні маленької спальні велике ліжко можна ставити тільки, якщо не потрібно багато меблів для зберігання. Крім розміщення ліжка, ви також повинні враховувати його візуальну вагу. Якщо ліжко трохи велике для кімнати, виберіть візуально легше узголів’я, наприклад, із металевими завитками. Суцільне узголів’я займає більше візуального простору, а більш високі і важкі узголів’я найкраще підходять для великих спалень або спалень з високими стелями.

У маленькій спальні використовуйте менше меблів трохи більшого розміру, щоб максимізувати площу приміщення. Вибирайте високі предмети, такі як шафа, яка додає обсягу за меншої площі. Розташування меблів у маленькій спальні слід планувати з урахуванням в першу чергу найнеобхіднішого, а потім додавати додаткові елементи.

Якщо спальня довга та вузька, поставте ліжко обличчям до вікна. Не бійтеся ставити ліжко в дещо незвичайному місці (перед вікном) якщо це допоможе вам збільшити простір. Розташуйте письмовий або туалетний столик, стілець та дзеркало навпроти дверного отвору. Поставте пару пуфів наприкінці ліжка. З боків ліжка встановіть приліккові тумбочки.

У квадратній спальні поставте ліжко в центрі. Вздовж стіни – шафу для зберігання одягу, речей. Покладіть біля ліжка килим великого розміру.

Їдальня

Подумайте, як ви використовуєте свою їдальню, наприклад, для сімейного обіду або фуршету, щоб визначити ідеальне розміщення меблів. Вибирайте меблі, що відповідають вашим потребам і розставляйте меблі відповідно до планування кімнати. Якщо, наприклад, ви віддаєте перевагу сервіруванню в стилі «шведського столу», необхідна розстановка меблів для їдальні з достатнім простором для переміщення.

Круглі столи дозволяють відвідувачам легко бачити всіх за столом та підходять для вузьких їдалень або квадратних кімнат. Прямокутні обідні столи обмежують кількість сидячих місць, але вони добре підходять для прямокутних їдалень і бувають різної довжини та ширини. Овальні столи також добре виглядають у прямокутних їдальнях.

У прямокутній їдальні без вільних стін комбінуйте предмети меблів, такі як стільці, лавки та дивани, щоб створити еклектичний вигляд. Для кращого розміщення меблів у їдальні скопіюйте форму кімнати з формою столу, щоб максимально збільшити кількість сидячих місць (наприклад, прямокутний стіл з такими ж пропорціями, як їдальня, максимально використовуватиме простір). По периметру кімнати розташуйте шафи.

Для оптимального розташування меблів у їдальні обов’язково залишайте не менше 90 см. від столу до стіни з усіх боків. Розташуйте стіл так, щоб потік людей плавно обтікав його, а стільці мали достатньо місця для висування. Вибираючи стільці, виберіть моделі, які можна легко поставити до столу. При визначенні того, скільки стільців ви можете розмістити навколо столу, враховуйте ширину 50-60 см. і глибину 40 см на місце. Ви також повинні планувати залишити щонайменше 15 см. між стільцями, що дозволить гостям почуватися комфортно і не дуже тісно.

Виберіть та розмістіть освітлення, яке адаптується до функцій приміщення. Наприклад, із додатковою довжиною шнура, щоб її можна було відрегулювати для домашньої роботи чи обіду. Використовуйте лампи та бра, щоб задавати настрій конкретній події.

Опубліковано в рубриці: