Зручний та стильний диван – це обов’язковий атрибут вітальні. На ньому приємно відпочивати у колі рідних та близьких. Якщо хтось із гостей захоче залишитися на ніч, диван можна легко перетворити на додаткове спальне місце. Моделі зі зручними механізмами трансформації розкладаються та складаються швидко без особливих зусиль. Сьогодні багато власників квартир та будинків купують дивани не лише у вітальню, а й у спальню замість ліжка. Якісний диван підходить для щоденного сну, а в складеному стані він займає мінімум місця і заощаджує простір.
Чи може диван замінити повноцінне ліжко?
Багато хто вважає, що жоден диван не замінить ліжко. Такі меблі підходять лише для післяобіднього сну та відпочинку. Добре виспатися, відпочити і прокинутись бадьорим можна тільки на ліжку з дорогим ортопедичним матрацом. Насправді, це не зовсім так. Сьогодні багато виробників випускають зручні дивани для сну. Розміри та форми виробів бувають різними: прямі дивани, дивани-трансформери, кутові меблі. Різноманітний асортимент виробів і за типом механізму розкладування. Крім традиційних книжок та єврокнижок, популярними стають поворотні дивани, дельфіни та акордеони. Багато сучасних моделей усередині мають якісні пружинні блоки, які забезпечують правильну підтримку тіла під час сну. Виробники використовують не тільки пружини різних діаметрів, регулюючи жорсткість поверхні, але й додаткові матеріали як наповнювач: поролон, пінополіуретан, кокосову койру. Від типу використовуваних матеріалів та їх поєднання залежать властивості та ціна готового виробу. Окремо можно виділити ортопедичні дивани. Це найзручніші дивани для сну на кожен день. Якісний наповнювач рівномірно розподіляє навантаження тіла по всій площі виробу та підтримує хребет у природному положенні. На таких меблях можна спати навіть без подушки. Для диванів часто викоритовують знімні чохли, які захищають оббивку від забруднень. При цьому чохли необов’язково знімати перед тим, як лягти спати. Як бачите, вибір великий і різноманітний, тому диван цілком можна розглядати як заміну ліжка. Головне — правильно вибрати меблі, на яких буде зручно відпочивати та спати.
Види диванів для щоденного сну. Основні критерії вибору
Оцініть свої можливості, зверніть увагу на площу приміщення. Якщо у вас маленька спальня, диван з великими габаритами вам не підійде. Найкращим вибором для маленьких спалень стануть дивани-трансформери із вбудованими системами зберігання.
Друге, на що треба звернути увагу – вартість та якість. Дизайнерські меблі, анатомічні дивани для сну та виробу зі складним механізмом трансформації коштують дорожче. На ціну впливає і тип наповнювача. Якщо він натуральний, то вартість буде вищою за середню, але термін служби виробу буде більший.
Далі розглянемо інші параметри вибору: форму, тип механізму розкладування диванів та варіанти наповнювача.
За формою
За формою всі дивани можна розділити на три типи: прямі, кутові та модульні.
Якщо ви є прихильником консервативних поглядів, вибирайте прямі дивани для сну. Вони впишуться у дизайн інтер’єру будь-якого приміщення. Головне – визначити відповідні габарити меблів. Тут все просто: компактні дивани – для маленьких приміщень, масивні меблі – для просторих кімнат.
Кутові дивани чудово виглядають у приміщеннях з нестандартним плануванням. Як варіант – у вітальні, поєднаною з кухнею або їдальнею.
Модульні конструкції – одні з найкращих диванів для сну. Підійдуть тим, хто любить експериментувати із плануванням, але не готовий ризикувати комфортом.
Прямі, кутові та модульні вироби можуть бути одночасно трансформерами.
Давайте детально розглянемо механізми трансформації, щоб вибрати найкращий варіант.
Тип механізму трансформації
Перед тим як вибрати та купити диван для сну, дізнайтеся, який у нього механізм трансформації. Важливо, щоб цей механізм був надійним та простим. Інакше через часте розкладання диван швидко вийде з ладу.
Книжка
Диван-книжка – найживучі меблі за типом механізму. Модель з таким принципом розкладання можна встановити як у спальні, так і у дитячій кімнаті. З механізмом трансформації без особливих зусиль впорається навіть дитина. У внутрішні відсіки, розташовані під спальним місцем, можна скласти комплекти постільної білизни, ковдри, подушки та зайві м’які іграшки. Єдиний мінус книжок – у розкладеному стані такий диван займає багато місця, причому його не можна встановити впритул до стіни. А у більшості дешевих моделей у місці стику сидіння та спинки утворюється невелика виїмка, яка заважає комфортно спати. Доведеться додатково придбати ортопедичний матрац.
Єврокнижка
Щоб розкласти такий диван з таким механізмом, потрібно висунути вперед сидіння, а потім опустити спинку. Під спальним місцем у єврокнижок є ящики для білизни, в яких можна зберігати постільні приналежності. Дивани-єврокнижки практичні. Місце для сну досить широке, а сам диван можна присунути впритул до стіни. Єдиний недолік – сидіти на дивані-єврокнижці у складеному вигляді не дуже зручно, тому що у них досить широке сидіння. Доводиться розташовуватися напівлежачи.
Крокуюча єврокнижка (Тік-Так)
Дивани за принципом розкладання нагадують єврокнижки. Єдиний нюанс – сидіння потрібно трохи підняти, а потім уже тягнути на себе. Плюс виробів з механізмом розкладання Крокуюча єврокнижка – ідеально рівна основа спального місця. Тому такі дивани можна використовувати щодня, не купуючи ортопедичний матрац на диван для сну, щоб позбавитись напруги в м’язах через перепад висоти між елементами конструкції.
Танго (Клік-кляк)
Дивани з механізмом Танго, який ще називають Клік-кляк, це вдосконалена версія книжки. Вони розкладаються за схожим принципом: піднімаєте сидіння до клацання, одночасно опускаючи спинку, у результаті чого утворюється спальне місце. Відмінність танго від книжки в тому, що м’які підлокітники теж можна опустити, завдяки чому диван стане трохи довшим. Диван-ліжко з механізмом Танго стане кращим варіантом для дитячої кімнати. Меблі просто і без особливих зусиль трансформуються, у деяких моделей передбачені ящики для зберігання, а підлокітники, що розкладаються, вирішать проблему частої заміни меблів через швидке зростання дитини.
Механізм викочування
Механізмом викочування – складний механізм трансформації. Якщо меблі масивні, то їх доведеться розкладати вдвох. У розкладеному вигляді диван утворює велике спальне місце з ідеально рівною поверхнею. Якщо кімната не простора, то доведеться відсувати меблі щоб розкласти диван.
Дельфін
Дельфін – це найпоширеніший механізм трансформації кутових та прямих диванів. У розкладеному вигляді диван-дельфін займає багато місця, тому такі меблі не підходять для маленьких кімнат. Механізм досить складний і працювати з ним потрібно дуже акуратно, щоб швидко не вивести виріб з ладу. Купувати диван з механізмом Дельфін варто у простору вітальню чи спальню. Килими доведеться прибрати з кімнати, тому що вони постійно зрушуватимуться при розкладанні спального місця.
Акордеон
Акордеон – це ще один складний механізм розкладання диванів-ліжок. Меблі розкладаються як гармошка – тягнете сидіння на себе, а воно тягне за собою складену спинку. Диван-акордеон ідеально впишеться в дизайн інтер’єру просторої вітальні чи спальні. У розкладеному стані він утворює просторе спальне місце, а в складеному не заважає ходити по кімнаті. Єдиний мінус – велика вага конструкції. Розкладати такі меблі доведеться удвох, щоб не пошкодити механізм чи каркас.
Отже, який диван для сну найкращий за типом механізму? Якщо ви підбираєте диван з надійним і простим механізмом, який прослужить довгі роки, вибирайте Книжку, Єврокнижку або Клік-кляк (Танго). Вони дуже просто розкладаються, тому стануть чудовим варіантом для спальні чи дитячої. Для великої родини підійде диван-акордеон чи Крокуюча єврокнижка. Розкладати їх складніше, але спати на таких меблях зручно та комфортно.
Тип наповнювача
Диван повинен бути не тільки зовні привабливим та зручним у розкладанні, але й комфортним. Комфорт меблів залежить від якості та типу наповнювача. Розберемося, чим набиваються вироби і які дивани найкраще підходять для сну.
Пружинні блоки та пружинна змійка
Більшість диванів оснащені пружинними блоками. Це один із найпопулярніших наповнювачів м’яких меблів. Дивани з пружинними блоками довговічні, витримують велику вагу, мають рівну поверхню і нерідко ортопедичні властивості. Пружинні блоки бувають залежними (Бонель) та незалежними. У першому випадку всі пружини з’єднані між собою, являють собою єдину конструкцію; у другому — під оббивкою ховається безліч окремих пружин. Кожну пружину в незалежному пружинному блоці обертають у щільний нетканий матеріал, а знизу та зверху укладають шари з поліуретану, повсті, ватину або кокосової койри. Чим більший діаметр пружин і менша їх щільність (кількість елементів на м2), тим м’якшим буде диван За таким же принципом зроблено наповнювач диванів із залежним пружинним блоком та пружинною змійкою.
Пінополіуретан
Пінополіуретан (ППУ) здатний замінити пружинні блоки всередині дивану. Меблі з таким наповнювачем називають безпружинними. Вони відносно недорогі та водночас комфортні, тому підходить для щоденного сну. Чим більша щільність пінополіуретану, тим жорсткішим буде диван.
Висновок: кращим варіантом для сну по типу наповнювача є дивани із незалежним пружинним блоком. Такі меблі мають ортопедичні властивості, витримують великі навантаження і не скриплять навіть через кілька років інтенсивної експлуатації. Дивани із наповнювачем із ППУ – індивідуальний вибір, оскільки його поверхня не підлаштовується під анатомію людського тіла. Один на таких меблях буде почуватися комфортно, інший – ні. Однак бувають і винятки, але на перебір варіантів типу жорсткості може піти багато часу і сил.
Тепер ви знаєте, який диван краще підходить для сну і які моделі варто розглянути детальніше. Якщо вам потрібно купити диван, то загляньте до нашого інтернет-магазину, магазину.
Опубліковано в рубриці: Поради