Облаштування будь-якої кухні, їдальні чи вітальні не обійдеться без стільців. Це простий по конструкції та невеликий за розмірами, але такий необхідний предмет меблів. У комплекті зі столом стільці створюють привабливі обідні набори, без яких важко уявити стильну їдальню.
Види кухонних стільців
Існує кілька видів стільців для кухні, їдальні: жорсткі, м’які, середньої твердості.
Жорсткі варіанти – стільці без оббивки. Виглядають вони досить стильно та привабливо, але сидіти на них не дуже зручно. У м’яких та середніх за твердістю моделей оббивка може бути виконана з тканини, натуральної чи штучної шкіри. Усередині є наповнювач (пінополіуретан, кокосова койра та інше).
За конструкцією розрізнять обідні стільці, барні, табурети та стільці-крісла.
Обідні стільці можуть виглядати абсолютно по-різному. Наприклад, деякі мають вигнуті ніжки, дугоподібну спинку чи незвичайні декоративні елементи. Але всі обідні стільці мають чотири ніжки, сидіння без підлокітників і невисоку (до лопаток) спинку з планками.
Барні стільці мають довгі ніжки, за рахунок яких легко відрізнити від інших моделей. Такий вид меблів призначений для їди за барною стійкою, а не обіднім столом. Може виглядати як високий табурет або мати коротку спинку з підлокітниками. Краще вибирати вироби з підніжкою.
Табурет – сидіння на чотирьох ніжках та без спинки. Гарні для невеликих кімнат. Табурети зручні тим, що їх можна засунути під стіл і коштують вони недорого. Але сидіти на них довго – некомфортно, тому такі меблі більше підходять для короткої трапези.
Стілець-крісло – модель більш зручна в експлуатації. Вона має округлу спинку та підлокітники. Висота виробу сягає попереку чи трохи вище.
Каркаси стільців для кухні, їдальні виготовляють з різних матеріалів: дерева, металу, пластику, плетені стільці та ін.
Стільці з дерева відрізняється міцністю, зносостійкістю та виглядають красиво. Трапляються незабарвлені моделі, на які наноситься тільки лак. Але можна придбати стілець і без жодного покриття. Його обробляють антисептиком та акуратно шліфують. Такі меблі мають природну фактуру, пахнуть деревиною. Дерев’яні стільці можна реставрувати. Так вони прослужать набагато довше. Якщо ви хочете, щоб меблі на кухні виглядали органічно, то вибирайте вироби, які на колірній палітрі близькі до інтер’єру приміщення. Варіант, який завжди актуальний, – це білі стільці.
Металеві стільці виготовляються з металу, не схильного до корозії або на виріб наносять спеціальне покриття (напилення титаном, хромом). Такі види стільців добре виглядають, міцні та зносостійкі. Меблі з металу прості у догляді і прослужать досить довго. Головний мінус – велика вага. Тому рекомендуємо вибирати варіанти, які виконані з порожнистих елементів. Стільці з металу потребують м’якої оббивки для сидіння і спинки.
Стільці з пластику багато хто любить за привабливий зовнішній вигляд. Однак вони дуже швидко покривається подряпинами. Втім, цей недолік компенсується невеликою вагою, стійкістю до вологи, міцністю та недорогою вартістю виробу. Пластикові стільців витримують вагу до 90 кг. Спинку та місце для сидіння роблять із ПВХ, а ніжки з дерева чи металу. Гладка пластмаса з глянсовим блиском чудово виглядає в мінімалістичному інтер’єрі. З такими меблями добре гармонують лакові поверхні та гарнітури із МДФ. Якщо ви вирішили купити стільці такого виду, вибирайте цілісні конструкції або ті, що мають мінімум стиків.
Плетені стільці роблять із лози, бамбука чи ротангу. Вони ідеально підійдуть для інтер’єру в стилі прованс чи кантрі. В міських квартирах їх використовують рідко. Зазвичай їх купують на дачу. Меблі такого типу дають відчуття комфорту, спокою та єднання з природою.
Докладніше про оббивні матеріали, кольори
При виборі оббивки варто орієнтуватись не тільки на дизайн кімнати. Атмосфера кухні постійно наповнюється парою, масляними суспензією та іншими забруднюючими частинками. Для цього приміщення найбільше підходить текстиль із водовідштовхуючими властивостями. Крім того, тканина має бути немаркою. Малюнок може бути будь-яким, і навіть однотонні варіанти виглядатимуть добре. Від велюру, флоку, оксамиту та іншої оббивки з ворсом рекомендуємо відмовитися, тому що такі текстури легко мнуться і лисніють. Пил, який осів на жир, видаляється важко.
Якщо кухня виконана в класичному стилі, радимо підібрати стільці з дерева. Кольори краще спокійні, природні. Можна взяти стільці нейтральної колірної палітри, наприклад білого, молочного або бежевого кольору
Як вибрати стільці для кухні?
При виборі стільця враховуйте його функціональність, розмір, ергономічність, дизайн, фурнітуру. Варто звернути увагу на те, чи вам комфортно сидіти на ньому, чи можна розслабитися під час трапези. Стандартний розмір стільців не всім підходить. Наприклад, дітям чи високим людям. Для них краще підібрати модель індивідуально. Найбільш важливі параметри – це довжина сидіння та відстань від підлоги до сидіння. Такі параметри враховуються, щоб правильно підібрати стільці під конкретний обідній стіл. Стандартна висота – 60 см. Правильно підібраний стілець – той, який дозволяє ступням торкатися підлоги, а його спинка за своєю формою трохи нагадує букву “S”. Така конфігурація є оптимальною для нижнього відділу хребта. Вибираючи між різними видами стільців, враховуйте розмір кімнати, де вони будуть знаходитися. Навколо них має бути багато місця, інакше ви не зможете вільно пересуватися. При виборі стільців орієнтуйтеся також на розмір кімнати, для якої вони купуються. Якщо кухня маленька, то і стільці повинні бути невеликими. Якщо габарити кімнати дуже обмежені, то бездоганний варіант – складні види стільців для кухні. За стилем стільці повинні гармоніювати з дизайном приміщення. Враховуйте колір підлоги, стін та предметів інтер’єру. Щоб кухонні стільці не тільки виглядали красиво, але й прослужили вам довго, купуйте вироби з гарним кріпленням.
Стільці та табурети з дерева можете вибрати та купити у нашому інтернет-магазині.
Опубліковано в рубриці: Статті