Важливим елементом в обідньому просторі є стілець. Але чи відповідає розмір вашого обіднього стільця висоті вашого столу? Чи зручний він? Щоб зробити правильний вибір, потрібно відповісти на деякі запитання.
Розмір обіднього стільця
Вимірювання – важливе завдання, коли ви купуєте меблі, особливо коли йдеться про місця для сидіння у їдальні. Стандартна висота сидіння становить 45 см, а стандартна висота столу – 75 см. Між верхньою частиною обіднього стільця і нижньою частиною столу повинно бути 30 см. Коли ви вимірюєте розмір обіднього стільця, обов’язково враховуйте дерев’яну панель, яка з’єднує ніжки зі стільницею. Не на всіх столах вона є, але якщо є, то переконайтеся, що місця для колін достатньо. Після того, як ви обрали обідні стільці правильної висоти, вам потрібно з’ясувати, скільки стільців може поміститися навколо вашого столу. Розраховуйте по 60 см. місця на стілець.
Зручні обідні стільці
Є багато факторів при виборі стільців з м’якою оббивкою та без. Наприклад, стільці з обивкою із штучної шкіри можна легко протерти, тому вам не потрібно турбуватися про пролиту рідину. Стілець без м’якої оббивки зазвичай вужчий і його легше розмістити навколо невеликого столу. Але якщо ви любите влаштовувати довгі неквапливі обіди, то краще вибрати м’який стілець. М’яке крісло-стілець, безумовно, є найбільш зручним варіантом, якщо у вас великий стіл або простора кімната, але переконайтеся, що між підлокітником крісла і столом залишається 15-20 см.
Головні стільці та бічні стільці
Якщо вам подобається еклектичний вигляд, то головні стільці – відмінний спосіб привнести більше індивідуальності у ваш простір. Це можливість додати сміливу оббивку, незвичайну форму та важчий стиль. Як правило, головний стілець чи крісло вибирається для голови родини. Бічні стільці зазвичай менші за розмірами, ніж головний. Головний стілець підкреслює початок та кінець столу. Їдальні часто бувають довгими та вузькими, тому важчі крісла акцентують увагу на кінцях кімнати.
Банкетки, пуфи
Для невеликих їдалень, кухонь банкетка чи пуф може вирішити багато проблем. Їх можно поставити під стіл, коли не користуєтесь. Вони також полегшують розміщення більшої кількості людей за столом, оскільки на них зазвичай сидять ближче один до одного, ніж на стільцях. До того ж банкетки дуже зручні, так як мають товсті подушки, короби для зберігання речей.
Комбінуйте та поєднуйте меблі
Кожен предмет меблів повинен співвідноситися один з одним. Корисне правило: наявність хоча б одного спільного елементу. Цим елементом може бути оздоблення, стиль, тканина або форма. Повторіть цей елемент, наприклад, як на барних стільцях чи табуретах, так і на обідніх стільцях, щоб поєднати два простори, але зберегти їх різними. Табурети не обов’язково повинні точно збігатися зі стільцями.
Додаткові обідні місця
Подбайте про додаткові обідні місця для прийому гостей. Обставте свою їдальню на кожен день, тобто якщо у вас сім’я з чотирьох осіб, зробіть їдальню зручною для чотирьох людей. Розсувні столи, складні стільці, табурети – відмінні меблі для розміщення великої кількості людей. Табурети та складні стільці можна сховати коли немає потреби в них. Додаткові обідні стільці можна розставити по всьому будинку, щоб вони щоденно не перевантажували простір їдальні.
Якщо ви підбираєте стільці для кухні, їдальні, то перегляньте наші вироби.
Опубліковано в рубриці: Поради